Profesionální informační služby pro bezpečné podnikání

A02/ Jak mohu využít hodnocení Semafor Cribis?

Hodnocení Semafor Cribis doporučujeme využívat k rychlému přehledu o vašich obchodních partnerech.

Přestože je Semafor Cribis řešení postavené na sofistikovaných postupech a analýzách dostupných z důvěryhodných informačních zdrojů o podnikatelských subjektech působících v ČR, dodáváme toto hodnocení uživatelům partnerských řešení zcela ZDARMA.

Proč to děláme? Důvod je prostý.

Víme, jak náročné je při běžné denní činnosti myslet i na to, zda peníze z právě vystavované faktury skutečně uvidím nebo zda náhodou většinu z nich nevynaložím na náklady spojené s jejím vymáháním. Pravidelný screening portfolia, který vás finančně nezatíží a přitom vám pomůže se včas soustředit pouze na ty obchodní partnery, u kterých by se mohlo případně skrývat riziko budoucích ztrát nebo je s nimi spojena jiná informace, která stojí za prověření, je přesně to, proč jsme Semafor Cribis vyvinuli a ve spolupráci s partnery dodáváme přímo k vám. Různé ekonomické, účetní, ERP či CRM systémy jsou pak již jen logickou volbou pro to, abyste se tu správnou informaci mohli dozvědět.

Je třeba si totiž uvědomit, že každá firma dnes spolupracuje v rámci dodavatelských či odběratelských vztahů s desítkami, stovkami či tisíci subjekty. Jejich ekonomická situace se  mění v čase a tím se může měnit i jejich stabilita, schopnost dostát svým závazkům a v nejhorším případě i důvěryhodnost.

Prověřovat s každou účetní operací své partnery ve všech dostupných zdrojích na internetu, nebo před vystavením faktury s delší splatností zjišťovat, jestli už není delší splatnost neúměrné riziko, je nejen náročné, resp. nerealizovatelné, ale zejména dost často rizikové vzhledem k důvěryhodnosti různých zdrojů a rádoby dlužnických databází. Do těch často přispívá téměř kdokoliv, a to zejména informacemi těžko ověřitelné povahy. Použitím takových zdrojů tak může nedostatečně informovaný uživatel učinit rozhodnutí, které jeho podnikání nejen neochrání, ale může i nenávratně poškodit do té doby dobré obchodní vztahy s dlouholetým partnerem.

Je ale řešení od CRIF - Czech Credit Bureau, a. s., jiné? Rozhodně ano.

Společnost CRIF - Czech Credit Bureau, a. s. se dlouhodobě specializuje na oblast risk managementu a díky zázemí skupiny CRIF, jejíž je součástí, vynakládá maximální úsilí nejen na kvalitu dat, ale zejména vnitřní procesy, metodické postupy, aplikaci tzv. best-practice přístupů a podporu svých klientů. To vše za použití moderních a sofistikovaných nástrojů a technologií. To jsou také některé z důvodů, proč si řešení společnosti CRIF - Czech Credit Bureau zvolila řada finančních institucí jako nástroje pro podporu risk managementu.

Při vývoji metodiky a procesů generujících finální podobu ukazatele Semafor Cribis tak analytický tým společnosti CRIF - Czech Credit Bureau vycházel výhradně z prokazatelných a doložitelných skutečností publikovaných v důvěryhodných zdrojích - zejména pak publikovaných státními institucemi. Metodické postupy použité při jeho vývoji, stejně jako důraz na kvalitu vstupních dat, vychází ze znalostí použitých pro dodávky risk management nástrojů pro finanční sektor.

================================================================================

  • Chcete se dozvědět víc informací i o subjetktech, u kterých není Semafor Cribis k dispozici?
  • Máte podezření, že už došlo ke změně situace některého z hodnocených subjektů a potřebujete zjistit víc?
  • Využijte některý z balíčků služeb Cribis sestavených na míru právě vám. Registrujte si např. testovací účet.

================================================================================